II KONFERENCJA APOLOGETYCZNA

II KONFERENCJA APOLOGETYCZNA

Rejestracja
Zapisz w kalendarzu
Days
days
hours
hours
min
min
sec
sec

O KONFERENCJI // WOKÓŁ ZMARTWYCHWSTANIA

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa stanowi kluczowe wydarzenie w chrześcijańskim światopoglądzie. Jego skuteczne zakwestionowanie właściwie odebrałoby Ewangelii status wyjątkowości, skazując na los kolejnej życzeniowej opowiastki ze świata pouczających bajek. Sceptycy od zawsze próbują wykazać, że powstanie z martwych jest niemożliwe, a ta najbardziej fantazyjna z ewangelicznych opowieści stanowi raczej przejaw mitologicznej wyobraźni przesądnych ludzi niż wydarzenia zakorzenionego w historycznych faktach. Jak było naprawdę? Czy mamy dość powodów, aby wierzyć? Dlaczego mielibyśmy ufać starożytnym dokumentom w kwestii o tyle niepewnej, o ile sprzecznej z naszym codziennym doświadczeniem i utrwalonymi prawami biologii? Tym bardziej, że ewangeliczne opisy zmartwychwstania niekiedy wydają się sobie przeczyć?

Organizatorzy Konferencji stawiają sobie za cel, aby wykazać, że Zmartwychwstanie zasługuje na wiarę nieuprzedzonego i konsekwentnego umysłu, a poprzedzający ją materiał dowodowy imponuje swoją różnorodnością. Konferencja skierowana jest do wszystkich chrześcijan, którym bliska jest idea rozumnej i wiarygodnej prezentacji Ewangelii, a także do sceptyków, szukających argumentów na rzecz chrześcijaństwa lub też przekonanych o ich nieistnieniu.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z konferencją, napisz do nas!

PLAN KONFERENCJI

ZAREJESTRUJ SIĘ ON-LINE!

Wysłanie zgłoszenia rejestracyjnego jest równoznaczne z zobowiązaniem się do uiszczenia na miejscu opłaty konferencyjnej w wysokości 35,00 PLN. Opłata konferencyjna obejmuje możliwość uczestnictwa w wykładach oraz warsztatach, a także dwa posiłki (obiad i kolację). Istnieje również możliwość rezerwacji miejsc noclegowych.

Zarejestruj się

PARTNERZY KONFERENCJI

www.nalezecdojezusa.pl

www.zbornowezycie.pl

Gdzie

Konferencja odbędzie się w budynku Kościoła Chrystusowego, przy ul. K.B. Kominka 18 w Polkowicach.

VIEW ALL Back

AKTUALNOŚCI // PUBLICYSTYKA

Tematy okołokonferencyjne w publicystyce prelegentów

Gdyby Bóg istniał, świat byłby lepszy [M. Jakubowski]

READ MORE

O doktrynach chrześcijańskich pozwalających uprawiać nauki przyrodnicze [P. Guńka]

READ MORE

Argument Kalam a intuicyjna przyczynowość zjawisk [M. Jakubowski]

READ MORE

Chrześcijaństwo nie zabija myślenia [B. Sokół]

READ MORE
Zobacz wszystko

BĄDŹ Z NAMI!

Aktualności, artykuły, publikacje, wydarzenia, komentarze